PCB1B15AG
Mfr.Part #
PCB1B15AG
Datasheet
PCB1B15AG
Description
TERM BLOCK CARD EDGE 15POS GOLD
Stock
746
Convert From (Adapter End) :
Terminal Blocks, Screw Connection, 15 Pos, 2 Rows
Convert To (Adapter End) :
Card Edge Connector, 15 Pos
Product Status :
Active
Wire Gauge :
14 AWG